Jak zmotywować pracowników do osiągania lepszych efektów w pracy – metoda Steve Wynn’a [VIDEO]

25 października 2021
2 min. czytania

Wielu współczesnych menegerów zastanawia się, jak zmotywować swoich pracowników do osiągania lepszych efektów pracy. Jednym z ciekawych sposobów motywacji jest technika stworzona przez potentata hotelowego z Las Vegas, Steve’a Wynn’a. W jego dorobku są takie budynki jak Bellagi, Mariage czy Wynn Resorts. Wynn zamiast tradycyjnego delegowania zadań czy stawiania wyzwań, wdrożył system pytań. Pytania dotyczyły historii, jakie wydarzyły się obsłudze hotelu oraz w jaki sposób pomogli oni rozwiązać problemy klientów.

Historia pewnego boya hotelowego zapoczątkowała rewolucję wśród 12 000 pozostałych pracowników hoteli Wynn’a. Opowiedział o tym, jak rozwiązał problem gości hotelu, którzy zapomnieli zabrać ze sobą torby z lekami. Boy hotelowy nie rozłożył rąk z dezaprobatą, lecz podjął działanie w celu sprowadzenia torby. Poprosił swojego brata, by ten pojechał po torbę do Los Angeles i przywiózł ją do Las Vegas. Boy odebrał leki od brata i przywiózł je do hotelu, a rano przekazał je potrzebującym gościom. Z całą pewnością oprócz luksusu oraz piękna hotelu, w ich pamięć zapadła życzliwość i pomoc boya.

Gdy cała ta historia rozeszła się wśród obsługi hotelu, Steve Wynn zauważył coś ciekawego. Wszyscy jego pracownicy zaczęli szukać okazji, aby podobna historia zdarzyła się również im. Pracownicy chcieli nie tylko pomagać gościom hotelowym w ich problemach, ale zostać także bohaterami takiej właśnie historii.

Jeżeli i Wy szukacie sposobów, by zmotywować swoich pracowników, koniecznie zastanówcie się nad stworzeniem dla nich przestrzeni do opowiadania historii z codziennej pracy. Historie pracowników o tym, jak udało im się pomóc klientom jest podstawą do pokazania innym, że praca którą codziennie wykonują ma sens. Nie jest to tylko nudne wykonywanie tych samych czynności każdego dnia, lecz rozwiązywanie konkretnych problemów konkretnych ludzi. Wypróbujcie tę metodę w Waszych firmach, a na pewno nie będziecie żałować.

Adam Zadrożny

Pomagam przygotowywać świetne wystąpienia biznesowe. Pracuję zarówno z dużymi firmami, startupami, które są na początku swojej drogi jak i przedsiębiorcami. Wraz z uczestnikami szkoleń pracuję nad tym, aby spotkania sprzedażowe, prezentacje przed zarządem, czy prezentacje dla inwestorów były jak najlepsze. Uczę jak szybko i skutecznie używać programu PowerPoint lub Google Slides. Tworzę slajdy na zamówienie.

Podziel się!
trener wystąpień publicznych

Zacznijmy razem
coś wielkiego!