fbpx
string(2) "on"
Zapisz się
na szkolenie

Szukane słowo...

Expose szefa – jedno z najtrudniejszych, a zarazem najważniejszych wystąpień publicznych [VIDEO]

Dzisiejszy wpis jest dedykowany wszystkim szefom i menedżerom oraz tym, którzy dopiero planują nimi zostać. Będziemy mówić o jednym z najważniejszych, ale jednocześnie najtrudniejszych wystąpień publicznych, mianowicie o expose szefa. Opowiemy Wam o tym, co to jest expose szefa i po co się je wygłasza. Ponadto dowiecie się co taka przemowa daje szefowi oraz dlaczego jest tak potrzebna członkom zespołu.

Zacznijmy najpierw od tego, po co się w ogóle wygłasza expose. Wygłaszając expose, wskazujemy zespołowi gdzie i po co dokładnie zmierza. Jakie są reguły pracy tego zespołu oraz kim jest kapitan, który nas prowadzi. Czyli kim jest nasz szef, jakimi wartościami się kieruje, co jest dla niego najważniejsze oraz jakie stawia przed nami wymagania.

Trzy najważniejsze cele expose szefa

Rozwińmy najpierw pierwszy z wymienionych wyżej punktów czyli dokąd i po co zmierzamy. W expose szefa powinieneś przede wszystkim zobrazować klarowną i kuszącą wizję sukcesu swojego zespołu. Musisz w zachęcający sposób pokazać gdzie idziemy oraz jaki jest ostateczny efekt naszej pracy. Przedstaw także cele strategiczne, zarówno Twoje jako szefa, ale też całego zespołu. Skup się na priorytetach, które determinują wspomniane przed chwilą cele. A jeśli cele Twojej firmy się zmieniają ze względu na bardzo szeroką gamę świadczonych usług, to jasno wskaż zespołowi na którym produkcie mają się skoncentrować. Warto też w expose powiedzieć jaka jest rola Twojego zespołu w kontekście całej firmy.

Następnym celem expose szefa jest przedstawienie jasnych i bardzo konkretnych zasad, obowiązujących w pracy zespołu oraz w pracy poszczególnych jego członków. Należy pamiętać, że te reguły są determinowane przez priorytety i cele, które wcześniej postawiłeś swojemu zespołowi. W tym momencie zwróć uwagę jak ważne jest dokładne i precyzyjne określenie priorytetów. Co więcej te zasady będą też opierały się o Twoje wartości. To na ich podstawie będziesz wymagał konkretnych zachowań od członków zespołu.

Trzecią ważna rzeczą w expose szefa jest budowanie Twojego wizerunku. Ważne jest abyś wykazał się wysoko statutowymi zachowaniami. Jakie gesty do nich należą? M.in. utrzymywanie kontaktu wzrokowego ze słuchaczami. Skup się, by mówić powoli oraz stawiać wyraźne kropki na końcu wypowiadanych zdań. To, co mówimy wolniej jest postrzegane jako ważniejsze. Stawiaj pauzy, bo wtedy jesteś postrzegany jako spokojna osoba, panująca nad sytuacją. Nie wskazana jest zbyt gwałtowna gestykulacja, ponieważ możesz zostać odebrany jako osoba nadmiernie emocjonalna. Na ten moment nie zdradzimy Ci więcej szczegółów wygłaszania expose, ale nagramy na ten temat oddzielne wideo.

Znaczenie expose szefa

Na koniec omówmy jeszcze co expose szefa daje jemu samemu oraz jego pracownikom. Szef, który jasno określił podczas swojego expose oczekiwania, nie będzie miał później problemu z ich egzekwowaniem od zespołu. Zmotywujesz swoich pracowników, jeśli w trakcie wystąpienia nakreślisz w atrakcyjny i kuszący sposób wizję sukcesu. Na dodatek, podczas expose masz okazję do zbudowania swojego wizerunku jako osoby silnej i pewnej siebie. W przypadku zespołu, expose szefa pokazuje jasno czego szef od nas oczekuje, dokąd zmierzamy i na jakich zasadach współpracujemy. To daje poczucie bezpieczeństwa, a to ważne by pracownicy chcieli zostać w naszej firmie na długo. Ponadto wiedząc jaki przyświeca nam główny cel, łatwiej jest priorytetyzować mniejsze zadania. Praca całego zespołu jest wówczas bardziej skuteczna. Zapraszamy do zapoznania się z video oraz na kolejne nasze wpisy, m.in. o tym, z czego powinno składać się skuteczne exposé szefa.

Podobne wpisy:

Podziej się swoją opinią:

Dodaj swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.