Mateusz Kałamarz

Certyfikowany trener biznesu i moderator Design Thinking

Mateusz Kałamarz

Certyfikowany trener biznesu i moderator Design Thinking

Doświadczenie i wykształcenie

  • Politechnika Śląska (Matematyka informatyczna)
  • Politechnika Warszawska (Statystyka Matematyczna i Analiza Danych)

Prowadzę projekty:

Z zakresu Design Thinking i kompetencji kreatywnych oraz moderatorskie wspierające efektywność kreatywnej pracy zespołów

Zakres specjalizacji:

Design Thinking, design prezentacji, kompetencje kreatywne, trening trenerski (train the trainer).

Wierzę, że nie trzeba być designerem po Akademii Sztuk Pięknych, żeby tworzyć estetyczne i skuteczne prezentacje biznesowe. Jestem samoukiem, więc wie, jak to jest poznawać ten temat od podstaw.

Specjalizuję się w szkoleniach z praktycznego zastosowania designu i projektowania doświadczeń użytkowników. Wykształcenie analityczne i praktyka badawcza pozwalają mi dogłębnie zrozumieć potrzeby uczestników oraz tworzyć dopracowane szkolenia i warsztaty. Podczas szkoleń łączę myślenie analityczne z empatycznym podejściem do potrzeb poszczególnych uczestników.
Na co dzień wspiera firmy z branży bankowej i transportowej oraz fundacje, prowadząc dla nich szyte na miarę szkolenia i warsztaty w języku polskim lub angielskim. Pracuje także z innymi trenerami, pomagając im rozwijać swoje kompetencje w ramach szkoły trenerskiej.

Prywatnie

Gry towarzyszą mi od najmłodszych lat w przeróżnej formie. Nieważne, czy rozgrywka trwa 10 minut lub ciągnie się godzinami, używa kart, planszy, pionków lub ruchów ciała, dzieje się fizycznie lub wirtualnie – chętnie rozegram co najmniej jedną partię. W czasie wolnym od projektów biznesowych i grania szukam inspiracji w zwyczajach i filozofiach innych kultur.

Zrealizowane projekty (wybrane):

  • Design Thinking w pracy HR Business Partnera (Branża logistyczna)
  • Twórcze rozwiązywanie problemów (Branża edukacyjna)
  • Empatyczne badanie potrzeb klientów (Branża IT)
  • Service Design Thinking Intro (Branża edukacyjna)
  • Facylitacja warsztatów kokreacyjnych (Branża logistyczna)