string(2) "on"
Zapisz się
na szkolenie

Szukane słowo...

Ucz się storytellingu od najlepszych mówców – wystąpienie Baracka Obamy [VIDEO]

Najlepszym sposobem, aby przekonać odbiorców do swoich idei jest opowiadanie angażujących historii. Możemy się tego nauczyć, a jeśli się uczyć to tylko od najlepszych. Przyjrzyjmy się więc jak to robił jeden z najbardziej znanych polityków XXI wieku – Barack Obama.

Po pierwsze zwróćmy uwagę w jaki sposób wprowadza on swoich odbiorców do akcji opowiadanych przez siebie historii. Warto przyjrzeć się jak Obama maluje słowami obrazy, jak opowiada o tym, co czuje. Tak duże zaangażowanie mówcy już na samym wstępie, gwarantuje mu, że słuchacze z zainteresowaniem będą chcieli dowiedzieć się, co wydarzyło się dalej.

Drugim elementem, na który warto zwrócić uwagę jest to jak Barack Obama posługuje się swoim głosem. Zauważmy, że nie mówi on jednostajnie i monotonnie, lecz ścisza głos i zgłaśnia, przyspiesza tempo wypowiadanych słów oraz je zwalnia. Aby przykuć większą uwagę publiczności używa niezastąpionych w tym celu pauz. Widać, że Obama mówi tę historię nie pierwszy raz, a dzięki temu wie, kiedy zastosować budujące napięcie przerwy.

Ostatnim narzędziem, którym posługuje się Obama w swoim wystąpieniu jest skuteczne przekazanie puenty odbiorcom. W całym jego przemówieniu chodzi o to, by skłonić słuchaczy do działania. Morał swojej historii przekazuje w sposób jasny i czytelny dla ludzi. W dołączonym filmie zwróćcie uwagę w jaki sposób zmieniają się reakcje słuchaczy na jego słowa. To niesamowite jak dobre wystąpienie może zmienić całą audiencję.

Podsumowując, trzema elementami, które sprawiają, że storytelling jest skuteczny są:

  • Wprowadzenie do historii w ciekawy i intrygujący odbiorców sposób
  • Modulacja głosu i stosowanie pauz, budujących napięcie
  • Ukazanie jasnego morału, ciekawa puenta

Barack Obama wszystkie te trzy elementy wykorzystuje świetnie, a my możemy uczyć się od niego idealnych wystąpień. Na początek warto poćwiczyć z jednym z powyższych narzędzi, a później wcielić kolejne w nasze wystąpienia.

Podobne wpisy:

Podziej się swoją opinią:

Dodaj swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.