Witajcie! Z dzisiejszego filmu dowiecie się jak usprawnić Wasze prezentacje multimedialne, które wyświetlacie podczas wystąpień biznesowych.
Pierwszym elementem, o który należy zadbać to wybór siatki. Inaczej mówiąc musicie wybrać układ, w jakim będą prezentowane elementy Waszej prezentacji. Dwie zalety płynące z odpowiedniego doboru siatki są następujące: Wy sami łatwo odnajdujecie się we własnej prezentacji, ale też Wasi odbiorcy łatwo wynajdują w slajdach to, co najważniejsze.
Drugą kwestią, o której trzeba pamiętać to czcionka. Pewnie wiecie, że fonty dzielimy na dwie grupy: czcionki szeryfowe oraz bezszeryfowe. Bezszeryfowe to te proste, bez upiększeń i wywijasów. Są one łatwe w odbiorze, estetyczne, klarowne i mają dość biznesowy odbiór. Natomiast czcionki szeryfowe to wszystkie te, które posiadają tzw. „ogonki”. Są one nieco bardziej ozdobne, dekorują je różnego rodzaju zakończenia. Sugerujemy, by tworząc prezentacje biznesową skierować się ku fontom bezszeryfowym. Dzięki nim nasza prezentacja będzie łatwa w odbiorze i przejrzysta. Nie potrzebujemy tutaj dodatkowych upiększeń, które na dłuższa metę mogą nieco zmęczyć odbiorców.
Trzecim elementem prezentacji multimedialnych, o który warto zadbać są listy punktowe. Często mówcy przesadzają z ilością podpunktów w takich listach, przez co wprowadzają chaos do swoich prezentacji biznesowych. Radzimy takie listy zastąpić ikonografikami.
Jak je stworzyć? Najlepiej zacząć od przeanalizowania swoich list punktowanych i wyborze po jednym, najważniejszym słowie-kluczu z każdego punktu. Następnie wyszukujemy odpowiednią grafikę, która będzie pasować do wybranego przez nas słowa. Takie ikony znajdziemy m.in. na stronach internetowych takich jak canva czy pixabay. I trzecią radą do tworzenia ikonografik jest to, aby poszczególne ikony pojawiały się na slajdach dopiero wtedy, kiedy o nich mówimy. To dobry sposób, by zaciekawić odbiorców i przykuć ich uwagę. Nie radzimy jednak przesadzać z animacjami użytymi w Power Pointcie, aby przypadkiem nie rozproszyć słuchaczy zbyt dużą ilością animowanych elementów prezentacji.
Pamiętajcie o trzech powyższych elementach tworzenia prezentacji multimedialnych, a Wasze slajdy zawsze będą przejrzyste, czytelne i dobrze odbierane przez odbiorców.
Powodzenia!
Trener Biznesu, Mówca. Prowadzi szkolenia od 2012 roku. Absolwent Szkoły Trenerów Biznesu Akademii SET i Trener Regionalny BNI Polska. Specjalizuje się w projektowaniu i prowadzeniu szkoleń z wystąpień publicznych, prezentacji biznesowych oraz komunikacji. Wspiera w rozwoju dla trenerów wewnętrznych w biznesie. Prowadzi szkolenia w trzech językach, co pozwala mu na pracę zarówno z polskimi jak i międzynarodowymi grupami szkoleniowymi.
Zadzwoń:
Napisz: