Zastanawiasz się, jak swoje doświadczenia ze sceny teatralnej mogą przełożyć na scenę biznesową? Zacznę od opisania Ci jak wyglądają przygotowania do spektaklu. Każdy z aktorów, biorących udział w sztuce dostaje swój egzemplarz przedstawiania i podczas prób dopisuje swoje notatki np. na marginesie. Gdy próby dobiegają końca scenariusze każdego aktora są bardzo mocno zapisane, ciężko byłoby zmieścić coś jeszcze.
Wśród aktorów krąży pewna anegdota o Romanie Wilhelmim, który w odróżnieniu od swoich teatralnych kolegów nie pisał prawie nic. Zapisywał na marginesie jedynie enigmatyczne skróty: „P” i „O”. Jeden z aktorów zapytał kiedyś pana Romana co oznaczają te litery w jego zeszycie. Zasada Romana Wilhelmiego polegała na naprzemiennym nadawaniu wypowiadanym słowom mocy i wyrazistości oraz wyciszenia i spokoju.
W teatrze chodzi zatem o to, by raz było mocno, a raz lżej. Dokładnie tak samo jest w prezentacjach biznesowych. Zarówno w wystąpieniach publicznych i w teatrze powinno być dynamicznie. Ale nie oznacza to, że cały czas ma być mocno i szybko. Dynamicznie oznacza czasem szybciej, czasem wolniej. Dynamicznie oznacza czasem głośniej, a czasem ciszej. Co dokładnie oznaczają skróty „P” i „O” dowiesz się z naszego filmu. Obejrzyj go koniecznie! Warto poznać metodę Romana Wilhelmiego.
Zadzwoń:
Napisz: