NULL
Zapisz się
na szkolenie

Szukane słowo...

Jak zainteresować słuchaczy cz. 1 – O co zadbać [VIDEO]

Na każde wystąpienie publiczne składają się trzy kluczowe elementy. Są nimi: treść, forma oraz interakcje ze słuchaczami. Jeśli nie zadbamy odpowiednio o każdą z tych kwestii, nasza prezentacja nie wypadnie korzystnie. Na treść wystąpienia biznesowego składa się wszystko to, co mówimy. Możemy swoim słuchaczom dostarczyć informacji o nas, o naszej firmie, produkcie, usługach czy projekcie. Możemy mówić również o korzyściach płynących ze współpracy z naszą firmą. Aby prezentowane przez nas treści były atrakcyjne dla odbiorców, należy zadbać o drugi kluczowy element wystąpień publicznych – formę.

Forma to jakby opakowanie dla treści. Składają się na nią m.in. wygląd slajdów naszej prezentacji czy umiejętność aranżowania przestrzeni wokół siebie i poruszanie się w niej. Elementem formy jest także wygląd prelegenta oraz jego zachowanie, ton mowy, odpowiednia gestykulacja.

Podczas wystąpienia publicznego duże znaczenie mają emocje. To one determinują nasze zachowanie czyli wpływają na mowę ciała, kontakt wzrokowy czy okazywany entuzjazm. Forma naszej prezentacji biznesowej wpływa na odbiór treści, którą przekazujemy słuchaczom. Czasem trudne lub niezbyt interesujące informacje, przekazywane w odpowiedniej formie stają się naprawdę ciekawym tematem dla odbiorców.

Trzecim fundamentem dla dobrego wystąpienia biznesowego jest interakcja ze słuchaczami. Niestety bardzo wielu prelegentów w trakcie przygotowań do swojej przemowy zapomina o słuchaczach. Najwięcej czasu poświęca się przygotowaniu treści, następnie formy w jakiej się tę treść przedstawia. Całkowicie natomiast zapomniana jest kwestia interakcji ze słuchaczami.

Każda z trzech opisanych wyżej składowych jest równie ważna dla jakości wystąpienia. Warto więc zaplanować także nawiązanie kontaktu z odbiorcami, aby to, co mówimy stało się dla nich interesujące i bardziej przystępne. Szerzej o każdym z filarów profesjonalnego wystąpienia publicznego dowiecie się z kolejnych artykułów.

Podobne wpisy:

Podziej się swoją opinią:

Dodaj swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.